Wydarzenia Żywiec

Na Słowację bez przesiadki

Spółka Koleje Śląskie chce uruchomić bezpośredni pociąg na Słowację w relacji Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń – Czadca.

Ostatni raz bezpośrednio pociągiem na Słowację z Bielska-Białej czy Żywca dojechać można było w grudniu 2010 roku. Od tamtej pory turyści wybierający się na słowackie wojaże zmuszeni są do przesiadki w Zwardoniu, skąd dziennie jadą cztery pociągi do Żyliny, ale pora ich odjazdu pozostawia wiele do życzenia. Spółka Koleje Śląskie planuje to zmienić.

– Chcemy wydłużyć do Czadcy dotychczasowe kursy jadące z Katowic do Zwardonia. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli i zostaną dopięte wszelkie formalności, kursy zostaną wydłużone w wakacje 2018 roku. Przygotowujemy się do tego, aby na początku była to jedna para pociągów w weekend. Natomiast w Zwardoniu nadal będzie można się przesiąść na pociągi do Żyliny – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej wydłużony zostanie obecny pociąg „Rachowiec”, który jeździ w soboty, niedziele i święta w relacji Zawiercie – Zwardoń. W takim przypadku oznaczałoby to, że pociąg dojedzie do Czadcy około 10.45, a wyjedzie z niej około 15.50.

google_news