Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nie bądź następny…

Trwa policyjna kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny…”. Towarzyszy jej spot filmowy opisujący tragiczną historię młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów.

Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Akcja dedykowana jest nie tylko motocyklistom, ale i wszystkim użytkowników dróg, którzy wpływają na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. To także zdecydowany sprzeciw wobec naruszeniom prawa na drogach. Celem jest eliminacja zachowań, które powodują ogromne zagrożenie. Chodzi nie tylko o nadmierną prędkość, ale także brawurę i niebezpieczny styl jazdy – palenie gumy, jazda na jednym kole czy umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg.

Mundurowi zaznaczają, że takie zachowania będą surowo karane i skutecznie eliminowane. Co istotne, przesłaniem programu jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments