Dziś miało miejsce symboliczne oddanie do użytku budynku TBS, który stanął w Bielsku-Białej przy ul. Batorego. W wielorodzinnym bloku powstało 30 mieszkań. Pierwsi mieszkańcy odebrali już z rąk prezydenta miasta klucze do swoich lokali.
Dziś o godzinie 11:00 pierwsi mieszkańcy nowo wybudowanego budynku wielorodzinnego przy ul. Batorego w Bielsku-Białej przecięli symboliczną wstęgę. W inwestycji zrealizowanej przez bielską spółkę TBS zamieszka 30 rodzin. Budowa pięciokondygnacyjnego bloku rozpoczęła się w 2021 roku i kosztowała ok. 9 mln zł.
W środku znaleźć można mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe. W łazienkach zamontowano sanitariaty, na podłogach w pokojach położone zostały panele, w kuchniach i przedpokojach płytki ceramiczne. Wokół bloku zbudowano 45 miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. W budynku jest także zainstalowana została winda, a każdy lokal ma przypisaną komórkę gospodarczą. Ciekawostką jest obecna w budynku wózkownia oraz rowerownia. Łączna powierzchnia mieszkań do 1591 mkw. Wszystkie mieszkania są objęte programem dopłat do czynszu.
Na budowę Bielsko-Bialski TBS pozyskał kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego, inwestycję współfinansowano również z budżetu Bielska-Białej. Część pieniędzy na budowę stanowi partycypacja przyszłych najemców i środki własne BBTBS.
– Mieszkanie stanowi element egzystencji każdego człowieka i każdej rodziny. Posiadanie mieszkania jest celem samym w sobie. Cała ta inwestycja była objęta wielkim szczęściem. Mieliśmy szczęście do ludzi, którzy nas wspierali we wszystkich działaniach. Dzięki temu cały proces inwestycyjny przebiegł bardzo sprawnie, bez żadnych kłopotów. Cel został osiągnięty – mówiła prezes zarządu Bielsko-Bialskiego TBS Ewa Kamińska, która zapewniła, że to nie ostatnia inwestycja tego typu w mieście po dwudziestoletniej przerwie. Obecny na miejscu prezydent Jarosław Klimaszewski życzył mieszkańcom wspaniałego życia w nowym budynku.
“Wolność człowieka jest niepełna, jeśli o jego potrzebach decyduje ktoś inny. Potrzeba może prowadzić do zniewolenia człowieka przez człowieka. Jest ona przyczyną wyzysku. A więc potrzeba jest prawdziwym problemem. Konflikt powstaje wskutek dysponowania potrzebami jednego człowieka przez innego. MIESZKANIE: jest nieodzowne dla jednostki i dla rodziny, wobec tego nie może ono stanowić cudzej własności. Człowiek, który mieszka w cudzym mieszkaniu, za opłatą czy bez, nie jest wolny. Żadne z rozwiązań, które proponowały dotychczas różne państwa, nie rozstrzygnęło kwestii mieszkaniowej, gdyż podejmowane próby nie zmierzały ku ostatecznemu, zasadniczemu rozwiązaniu, jakim jest uznanie za konieczne, by człowiek był właścicielem swego mieszkania. Wspomniane… Czytaj więcej »
To weź się do budowy i roboty a nie pisz tu bzdur bo ci nie płacą albo marnie , jak już:))))))))
Kiedy tradycyjne parapetówki?
Gdzie są mieszkania komunalne?!
Najważniejsze, że tradycja jest kultywowana jest. Organista z faroszem pospołu. Chłopcy niepotrzebni, swoje dostali wcześniej.
Ile rodzin ukrainskich sie wprowadzi n’a 30 mieszkan?
„– Mieszkanie stanowi element egzystencji każdego człowieka” i jako, że wszystkie dzieci są nasze „inwestycję współfinansowano również z budżetu Bielska-Białej”. Ja jako finansujący ten dług zwany budżetem chętnie dołożę się do kolejnego elementu egzystencji każdego człowieka. Albowiem jest to godne i sprawiedliwe. I w imię sprawiedliwości społecznej należy podejmować dalsze wysiłki na rzecz mojego udziału w finansowaniu „posiadania mieszkania, który jest celem samym w sobie”.
Słuszna uwaga, jeśli finansowano z budżetu gminy, powinny być mieszkania komunalne i usatysfakcjonowany kumpel z półki co pisze dużymi literami. Należy się, bo jest wróg pana prezydenta.