Smacznie, zdrowo i stylowo Cieszyn

Nowy sprzęt dla Stacji Dializ

Stacja Dializ funkcjonująca w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, wzbogaciła się o nowy sprzęt. To tzw. sztuczna nerka ofiarowana przez Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. 

Jak informuje dr Piotr Firczyk, ordynator Oddziału Nefrologii Szpitala Śląskiego, z roku na rok pacjentów przybywa. Aktualnie miesięcznie wykonuje się ponad tysiąc zabiegów, a stałych pacjentów jest 80. Stacji Dializ pracuje na cztery zmiany, żeby jak najwięcej osób mogło poprawić swoje zdrowie.

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego praktycznie co roku przekazuje jedno nowe stanowisko, a także dodatkowy sprzęt. W tegorocznym „przedświątecznym pakiecie” był to jeszcze defibrylator kliniczny, który jest niezbędny w przypadku wystąpienia zaburzeń pracy serca u pacjentów. Wartość sprzętu przekazanego „pod choinkę” to ponad 60 tys. zł, natomiast łącznie w tym roku Fundacja przekazała szpitalowi i Cieszyńskiemu Pogotowiu Ratunkowemu, sprzęty warte 104 tys. zł.

– Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego działa od ponad 25 lat, dzięki wielkiej ofiarności mieszkańców naszego regionu – mówi prezes Janusz Martynek. – Stacja Dializ jest tak naprawdę „dzieckiem” Fundacji, ponieważ dzięki staraniom założycieli tego stowarzyszenia, właśnie to jakże ważne miejsce na Oddziale Nefrologii, zaczęło funkcjonować – zauważa Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego.

 Zdjęcia: Krzysztof Marciniuk

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments