Porady i inspiracje

Ocieplanie dachu. Izolacja wełną do ocieplenia poddasza

Ocieplenie poddasza wełną mineralną szybko obniży rachunki za ogrzewanie. Jak samodzielnie wykonać ocieplanie dachu?

Chcesz samodzielnie przeprowadzić ocieplanie poddasza? Zastanawiasz się, na ile Twoje umiejętności budowlane się sprawdzą? Dzięki dobrym materiałom izolacyjnym to nie będzie takie trudne. Zobacz, jak przygotować się do pracy, żeby zabezpieczyć połacie, zyskać bezpieczną i zdrową przestrzeń oraz przestać martwić się opłatami za energię.

Zrób samodzielnie ocieplenie poddasza użytkowego

Potrzebna Ci będzie wełna, materiały konstrukcyjne i pomoc drugiej osoby ze względu na rozmiary rolek oraz pracę na wysokości. Choć układanie ocieplenia może wydawać się sporym przedsięwzięciem, tak naprawdę jesteście w stanie zrobić to własnymi rękami. Sprawdź dokładnie, jak powinny przebiegać poszczególne etapy i zaopatrz się we wszystkie potrzebne materiały.

Wełna mineralna – skuteczna izolacja termiczna

Korzystaj z materiałów o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła. Dla Isover Super Maty Pro wynosi on zaledwie 0,033 W/m*K. To bardzo mało, dzięki czemu masz pewność, że jej właściwości termoizolacyjne pozwolą zachować odpowiednią temperaturę w domu. Wełnę wykorzystasz nie tylko do ocieplania poddasza. Równie ważne są też jej właściwości paroizolacyjne, niedopuszczające do rozwoju wilgoci i powstania siedlisk grzybów oraz pleśni. Zabezpiecza przed szkodliwym działaniem pary wodnej i dzięki temu w Twoim domu panuje zdrowe środowisko.

Ocieplanie dachu – tu liczy się dokładność

Pamiętaj o dokładnym wypełnianiu szczelin więźby dachowej. Dzięki temu nie dopuścisz do powstania mostków termicznych, przez które będzie uciekać ciepło. Wybierając wełnę, decyduj się na szklaną, a nie skalną. Właściwości pod względem termoizolacji i paroizolacji obu rodzajów są podobne Pierwsza z nich jednak lepiej sprawdza się w izolacji poddasza, ponieważ z uwagi na zwiększoną elastyczność daje się lepiej formować.

Akcesoria potrzebne do ocieplenia dachu skośnego

Sama wełna to nie wszystko. Potrzebne będą Ci także elementy montażowe, które utrzymają materiał na swoim miejscu. Korzystaj ze sprawdzonych produktów i dobieraj je do wymiarów dachu. Pakiet Isover Super Komfort zawiera wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak wkręty, taśmy, klej czy folia chroniąca przed wodą. Dzięki temu nie musisz kupować ich osobno, a w dodatku masz pewność co do wysokiej jakości. Dobrze zabezpieczoną warstwę izolacji przykrywasz płytami gipsowo-kartonowymi, a potem malujesz na wybrany kolor.

Wełna mineralna, piana i styropian – czym ocieplić poddasze?

Dlaczego polecamy wełnę mineralną, a nie styropian lub piankę pur? Przede wszystkim dlatego, że wełna daje się dowolnie układać. Zwłaszcza szklana, która przystosowana jest do uszczelniania wąskich czy trudnodostępnych miejsc, takich jak między krokwiami. Takich właściwości nie ma styropian i w jego przypadku często pojawiają się luzy w newralgicznych punktach. Z kolei w porównaniu z pianką wełna ma lepsze właściwości akustyczne, jest tańsza, a także bezpieczniejsza, jeśli chodzi o zdrowie, zwłaszcza w momencie jej układania.

Ocieplenie poddasza wełną mineralną – zobacz poradnik

Planujesz samodzielnie zabezpieczyć dach przed ucieczką ciepła? Firma Isover przygotowała przewodnik, który poprowadzi Cię przez wszystkie prace. Dowiesz się, jak zamontować konstrukcję, położyć kolejne warstwy i zaizolować całość. Dzięki temu maksymalnie zwiększysz możliwości cieplne poddasza, a także zabezpieczysz dom przed ogniem, hałasem i przemakaniem.

google_news