Fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. Jakby tego było mało, w trakcie interwencji policjantów zaczął ich znieważać. 46-letni oświęcimianin został już zatrzymany.
W nocy z 12 na 13 grudnia tuż po godzinie 1.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym mieszkań w Oświęcimiu. Pod wskazany adres pojechał jeden z patroli. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy 46-latek dopuścił się aktów agresji wobec 43-letniej żony. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu.
46-latek usłyszał zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną. Funkcjonariusze ustalili, że do aktów przemocy dochodziło od roku. Ponadto mężczyźnie przedstawiono również zarzut znieważenia policjantów, którego dopuścił się w trakcie zatrzymania.
Wobec 46-latka wydany został policyjny nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Ponadto prokurator wydał wobec niego postanowienie o zastosowaniu policyjnego dozoru.





