Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ojciec pierwszych w Polsce sześcioraczków jest jordanowianinem!

Fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Wczoraj w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przyszły na świat pierwsze w naszym kraju sześcioraczki. Ogromne poruszenie zapanowało z tego powodu w Jordanowie, z którego pochodzi Szymon Marzec, ojciec dzieci.

Szymon Marzec  z wybranką życia są już szczęśliwymi rodzicami 2,5-letniego Oliviera. Spodziewali się przyjścia na świat pięcioraczków, ale życie napisało swój scenariusz. Doczekali się pierwszych w Polsce sześcioraczków. Przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie w 29 tygodniu ciąży,  zatem 11 tygodni przed terminem.   – To duża radość, ale też mamy masę obaw. Cieszymy się, że dzieci są w najlepszych rękach, w jakich mogą być. Chcemy im zagwarantować ciepło i obdarzyć każde dziecko taka samą porcją miłości i troski. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy – mówił przejęty tata Szymon Marzec.

Rodzice nadali już maluchom imiona. Dziewczynki to Zosia, Kaja, Malwina i Nela, a chłopcy Tymon i Filip. Najmniejszy z noworodków waży 890 g, największy 1300 g. Z tego względu szkraby co najmniej 2-3 miesiące spędzą w szpitalu pod opieką specjalistów. – Jesteśmy na razie zadowoleni ze stanu ogólnego szóstki wcześniaków. Dzieci przebywają w inkubatorach, jedno z nich wymagało intubacji, ale przygotowujemy się już, żeby odłączyć je od respiratora i podłączyć do nieinwazyjnej wentylacji – mówił prof. dr hab. med. Ryszard Lauterbach, kierownik O/K Neonatologii SU.

– Serdecznie gratuluję rodzicom – mamie, tacie, dziadkom. Trzymamy kciuki, aby po tak szczęśliwym początku, także koniec ich przygody pod hasłem „sześcioraczki w Krakowie” zakończył się sukcesem – podkreślał dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, Marcin Jędrychowski. – Nasz szpital, który posiada trzeci stopień referencyjności, jest miejscem w którym przeprowadza się najtrudniejsze, często niekonwencjonalne porody, a następnie obejmuje opieką nawet bardzo wcześnie urodzone dzieci. Udaje się to dzięki fantastycznym, doskonale wyedukowanym i doświadczonym zespołom medycznym, a także nowoczesnym sprzętom, które posiadamy w szpitalu – dodał.

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Krakowie

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
5 lat temu

Szczere gratulacje dla rodziców i dużo oooo zdrówka dla maluszków