Sport Żywiec

Orzeł II Łękawica pierwszym finalistą Pucharu Polski

Zdjęcie poglądowe. Fot. Paweł Szczotka

Dzisiaj (10 września) poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski Podokręgu Żywiec.

W półfinale spotkały się Orzeł II Łękawica i GKS Radziechowy-Wieprz. Mecz rozpoczął się idealnie dla popularnych „Fiodorów” (czyli GKS Radziechowy-Wieprz), bo już w 4 min. Mateusz Janik dał im prowadzenie. W 15 min. z karnego wyrównał Seweryn Caputa. Tuż przed przerwą rezerwy Orła na 2:1 wyprowadził Damian Chmiel. Ledwo zaczęła się druga połowa, a Orzeł II prowadził już 3:1 po samobójczym trafieniu Tomasza Janika. W 67 min. do bramki „Fiodorów” ponownie trafił Damian Chmiel, a osiem minut później Filip Moiczek podwyższył na 5:1. Wynik spotkania Orzeł II Łękawica – GKS Radziechowy-Wieprz na 6:1 ustalił w 85 min Jakub Kos. To okazałe zwycięstwo dało „dwójce” Orła, gdzie tak naprawdę o sile ekipy stanowili piłkarze z pierwszej drużyny, awans do finału Pucharu Polski Podokręgu Żywiec. Mecz ten planowany jest 11 listopada o 13.00 na stadionie Koszarawy Żywiec. Swojego rywala Orzeł II pozna jutro (11 września) po spotkaniu Smrek Ślemień – Sokół Słotwina, które rozpocznie się o 17.00.

Składy drużyn Orła II Łękawica i GKS Radziechowy-Wieprz z dzisiejszego spotkania dostępne są – TUTAJ.