Wydarzenia Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Otwarcie łącznicy zrodzi zmiany

11 czerwca 2017 nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów. Spowoduje ona sporo zmian, wynikających nie tylko z korekty godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. 

Do najistotniejszych zmian należy uruchomienie łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej, co z jednej strony skróci czas przejazdu pociągów między Krakowem a Zakopanem o około kwadrans, ale zarazem spowoduje rewolucję w rozkładzie jazdy i korektę tras, gdyż część pociągów omijać będzie suską stację kolejową i zatrzymywać się będzie właśnie na usytuowanym na łącznicy przystanku Sucha Beskidzka Zamek.

Przez łącznicę przejeżdżać będą kursujące obecnie między Krakowem Płaszowem, a Zakopanem pociągi „Kasprowy”, „Janosik”, „Rysy”, „Gubałówka” i  „Podhale”. W drodze pod Tatry w Suchej pojawiać się będą odpowiednio o 8.56, 10.32, 13.55, 19.15 i 21.10, a w przeciwnym kierunku o 6.57, 11.05, 16.55, 17.58, 18.49. W weekendy „Kasprowy”, „Rysy” i „Podhale” będę skomunikowane z pociągami kursującymi obecnie między Żywcem, a Suchą Beskidzką, a teraz niekiedy także… Makowem Podhalańskim. W efekcie w piątki (oraz  14.06, a z wyjątkiem 16.06) „Kasprowy” jadący do Krakowa Płaszowa nie wjedzie na łącznicę, lecz tak dotychczas dojedzie do stacji w Suchej Beskidzkiej, by pasażerowie mogli przesiąść się na pociąg jadący z Krakowa do Żywca. Podobnie sytuacja wyglądać będzie z niedzielnymi (oraz 15.08, a z wyjątkiem 13.08) kursami  „Rysów” do stolicy województwa. Natomiast  niedzielne „Kasprowy” i „Podhale” pędzące do Zakopanego zatrzymają się w Makowie Podhalańskim, by chętni mogli przesiąść się z nich na pociągi jadące do Żywca. W tym celu połączenia Sucha – Żywiec będą wydłużone do Makowa Podhalańskiego.  

 

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments