Na sygnale Oświęcim

Pedofil wykorzystał dzieci

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z policjantami z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie zatrzymali 44–letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna, który jest podejrzany o przestępstwa na tle seksualnym wobec małoletnich trafił już do aresztu.

Podejmując działania wymierzone w przestępczość pedofilską, policjanci wpadli na trop mężczyzny, który wykorzystując popularny komunikator internetowy nawiązał znajomość z dziećmi z powiatu oświęcimskiego. Podejrzany, podając się za 16-latka, wzbudzał zaufanie, a następnie w różny sposób nakłaniał dzieci do wykonywania tzw. innych czynności seksualnych. Sprawca za pomocą kamerki internetowej rejestrował kontakty z dziećmi.

Kilka dni temu funkcjonariusze przystąpili do zdecydowanego działania. Zatrzymali 44–latka w miejscu zamieszkania (w powiecie nowodworskim). Podczas przeszukania zabezpieczyli między innymi posiadany przez niego sprzęt komputerowy, kilka dysków zewnętrznych, nośniki pamięci oraz  karty SIM. Po wstępnej analizie zabezpieczonego sprzętu stwierdzono, że zawiera on pliki z pornografię dziecięcą. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy został przekazany do prokuratury. Na jego podstawie przedstawiono 44-latkowi zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę dwóch małoletnich. Za popełnione przestępstwa grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Pedofil trafił przed oblicze sędziego, który wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. – Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż zabezpieczone u podejrzanego nośniki danych, będą jeszcze szczegółowo badane przez biegłych z zakresu informatyki. Po ich opinii podejrzany może usłyszeć kolejne zarzuty – mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

 

 

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments