Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Piękna wieś na Śląsku Cieszyńskim

Znane są już wyniki tegorocznej edycji konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego”. Śląsk Cieszyński wypadł w nim bardzo dobrze i to właśnie na tę ziemię trafi kilka nagród.

W kategorii najpiękniejsza wieś województwa śląskiego trzecie miejsce i nagroda 10 000 zł przypadły w udziale Jaworzu. Wśród najpiękniejszych zagród natomiast druga pozycja należy do Justyny i Janusza Gajdziców z Cisownicy, którzy otrzymają 1500 zł. Z kolei za jedno z najlepszych przedsięwzięć odnowy wsi uznano wspólną przestrzeń stworzoną w Drogomyślu, przeznaczoną dla wszystkich mieszkańców wioski, od przedszkolaka do seniora. Projekt realizowany w gminie Strumień zdobył trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł. „Naszych” nie zabrakło także w ostatniej kategorii, w której oceniano przedsięwzięcia popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje regionu. Trzecie miejsce przyznano dożynkom gminnym organizowanym w Trójwsi. Nagroda w tym przypadku sięga 3000 zł. Wyróżnienie w tej grupie – 1500 zł – powędrowało także do Izby Pamięci Jury Gajdzicy w Cisownicy.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród będzie miało miejsce 23 listopada w Katowicach podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments