Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Pobiegnij z Fortuną

Trwają przygotowania do zawodów Cieszyński Fortuna Bieg 2017. To 9. edycja imprezy, która z każdym rokiem gromadzi coraz więcej uczestników. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy postanowili ograniczyć ich liczbę w biegu głównym. Limit wyniesie 1400 osób.

Bieg odbędzie się tradycyjnie w niedzielę. W tym roku jest to 23 kwietnia. Start też tradycyjnie w samo południe. Trasa liczy 10 km długości i składa się z dwóch pętli po 5 km każda, prowadząc ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna wzdłuż brzegów Olzy. Start w alei Łyska obok kąpieliska miejskiego, a meta na bieżni stadionu miejskiego.

W biegu mogą startować zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę prawnych opiekunów. Wszyscy zawodnicy zostaną zweryfikowani w biurze zawodów w dniu startu. W czasie weryfikacji należy okazać dowód osobisty lub paszport.

Zapisy już są przyjmowane przyjmowane poprzez stronę www.datasport.pl lub www.fortuna.bieguliczny.pl. Ostateczny termin mija 10 kwietnia lub do wyczerpania limitu 1400 nadanych numerów startowych (zgłoszony i opłacony).

Obok biegu głównego, odbędą się biegi młodzieżowe. Tutaj nie ma limitu startujących, ponieważ dziewczęta i chłopcy, będą rywalizować w osobnych grupach. Start od 10.00 dla poszczególnych grup wiekowych, a do pokonania będzie dystans około 2 km.

google_news