Cieszyn Na sygnale

Policja apeluje o bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci z cieszyńskiej komendy zorganizowali akcję informacyjno-edukacyjną na kąpielisku Młyńszczok w Zebrzydowicach. Radzili, uczyli i ostrzegali, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając zagrożeń.

Działania przeprowadzone były w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Ich odbiorcami były zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Mundurowi ostrzegali m.in. przed brawurą oraz zażywaniem środków odurzających, a także podpowiadali, co zrobić, gdy się zgubimy lub potrzebujemy szybkiej pomocy. Zwracali ponadto uwagę rodzicom i opiekunom na konieczność stałego pilnowania małych dzieci i przypominania im zasad bezpiecznego przebywania nad wodą.

– Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Apelujemy więc o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie odpowiednich zasad – mówi podkom. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments