Wydarzenia Bielsko-Biała

Ponad tysiąc zawodników pobiegło w Biegu Fiata. Pogoda dopisała FOTO

Dziś w Bielsku-Białej odbyła się 29. edycja Biegu Fiata. Jak co roku w zawodach wzięło udział wielu zawodników. Najszybsi na mecie byli Kenijczycy. W związku z organizacją wydarzenia w mieście występowały spore utrudnienia.

Ponad 1200 zawodników stanęło dziś na linii startu 29. Biegu Fiata w Bielsku-Białej. Biegacze zmagania na dystansie 10 km rozpoczęli jak zawsze przy bramie FCA Poland. Meta znajdowała się z kolei na placu Ratuszowym. Pierwsi zawodnicy przekroczyli ją ok. godz. 10:40. Podobnie jak w wielu poprzednich edycjach bieg główny został zdominowany przez reprezentantów Kenii, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w kategorii mężczyzn. Wśród kobiet również zwyciężyła Kenijka, co zresztą nie było większym zaskoczeniem, ponieważ kraj ten słynie na świecie z najwyższej klasy biegaczy. Pierwszy z Kenijczyków nieoficjalnie pobił rekord trasy.