Na sygnale Oświęcim

Posypały się mandaty

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Powiatowej Policji codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach prowadząc wiele działań prewencyjnych. W piątek w ramach akcji “Prędkość” na ich celowniku znaleźli się kierowcy, którzy -jak mówi sama nazwa akcji- przekraczali dozwoloną przepisami prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali także  rzeźwość, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie oraz sposób przewożenia dzieci.  

W ciągu kilku godzin akcji w różnych miejscach na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 108 kierowców,  z których aż 101 przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 95 kierowców kontrola zakończyła się mandatem, a dla sześciu pouczeniem. – Za tym, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, a podczas jazdy stosować się do przepisów ruchu drogowego,  może świadczyć duża liczba zdarzeń drogowych, a także późniejsze ich konsekwencje, których niejednokrotnie nie udaje się odwrócić. Przypominamy, że za kierownicą należy zachować szczególną  uwagę i rozsadek, aby w porę umiejętnie reagować na różnego rodzaju sytuacje drogowe – mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

 

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Na sygnale Sucha Beskidzka

Posypały się mandaty

Wczoraj policjanci z powiatu suskiego przeprowadzili akcję „Prędkość”. Dla wielu kierowców zakończyła się ona mało przyjemnie.

W trakcie akcji skontrolowano prędkość 92 pojazdów. Kierowcy 53 zapomnieli zastosować się do znaków określających maksymalną dopuszczalną prędkość lub z premedytacją złamali ograniczenia. Spośród nich 48 zostało ukaranych mandatami.

 

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments