U progu sezonu turystycznego warto zwrócić uwagę na przedsięwzięcie pn. „Na styku kultur”, którego celem jest promocja walorów turystycznych i kulturowych polsko-słowackiego pogranicza.
– 120 atrakcji, 12 powiatów i 27 miast. Zamki, pałace, drewniana architektura, muzea i piękna przyroda – to, wedle kierujących projektem, tylko część walorów pogranicza.
Jak mówi Joanna Tomczyk, prezes Fundacji Pascal z Bielska-Białej, która jest partnerem projektu, w promocji regionu ma pomóc atrakcyjna strona internetowa (www.na-styku-kultur.eu). Znajdziemy tam nie tylko opisy i zdjęcia wartych uwagi atrakcji turystycznych, ale także widowiskowe filmy przedstawiające urokliwe zakątki pogranicza z lotu ptaka.
Jednocześnie wydano bogaty album, prezentujący atrakcje Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca i szeregu miejscowości powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, suskiego czy oświęcimskiego oraz najpiękniejszych zakątków po stronie słowackiej. Jest on także dostępny na stronie internetowej projektu.
– Zależy nam, by zachęcać mieszkańców z obu stron granicy do wspólnej działalności z zakresu turystyki, kultury i przedsiębiorczości oraz motywować ich do poznawania naszego dziedzictwa. Mieszkam na Słowacji od ponad trzydziestu lat i ciągle mam przed sobą tak wiele pięknych miejsc do odwiedzenia. Polska i Słowacja mają tak wiele wspólnego. Jesteśmy sobie bliscy językowo i mentalnie, lubimy się nawzajem. To piękne, że możemy sobie nawzajem polecać najpiękniejsze miejsca pod względem przyrodniczym, historycznym, kulturowym czy architektonicznym – mówi Katarzyna Bielik, prezes stowarzyszenia Polonus z Żyliny, drugiego z wiodących partnerów międzynarodowego projektu.
Ale s**t… Przecież nikogo tam nie ma 😀 podobne “promowanie” można by zorganizować za transformatorem z tyłu osiedla – zasięg podobny a za darmo 😀
Super marna kopio Hermenegildy to wymyśliłeś.
Podszywaczu nie produkuj się! I tak wszyscy wiedzą że jedynym prawdziwym hermenegildem jest kubcinski….