W domu, w firmie czy w instytucji – niezależnie od tego, gdzie remont ma miejsce, nie spotyka się on z ciepłym przyjęciem mieszkańców, pracowników, klientów ani gości. Tym niemniej okresowe modernizacje są przecież niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania sprzętu i infrastruktury, zapewniając podnoszenie komfortu i bezpieczeństwa ich użytkowania. Nie zmienia to jednak faktu, że remonty są uciążliwe i problematyczne. Co zrobić, aby nie powodowały one destabilizacji pracy przedsiębiorstwa i frustracji wszystkich zainteresowanych? Jak zapewnić płynność funkcjonowania wszystkich działów, gdy ekipa remontowa zajmuje się elewacją lub instalacjami?
Łatwy dostęp do instalacji – jak go zagwarantować?
Regularna kontrola sprawności instalacji (elektrycznej, grzewczej, hydraulicznej, wentylacyjnej i in.) jest podstawowym sposobem na zapewnienie ciągłości i bezpieczeństwa ich funkcjonowania. Oczywiście nie sposób weryfikować kabli czy rur na całej ich długości – chyba że w grę wchodzi naprawdę gruntowny remont. Na co dzień jednak dostęp do liczników, zaworów, filtrów i innych elementów wymagających inspekcji, zapewniają klapy podłogowe.
Przeprowadzając modernizację budynku, nie można więc zapomnieć o zamontowaniu włazu rewizyjnego. W razie uszkodzenia którejś z instalacji to właśnie tędy będzie możliwe dokonanie wstępnej diagnostyki. Warto wybrać produkty łatwe w obsłudze dla konserwatora (czyli odpowiednio szerokie, gwarantujące wygodny dostęp), a jednocześnie bezpieczne dla osób trzecich (niedopuszczalne jest, aby klapa podłogowa była otwierana przez nieuprawnione do tego jednostki – należy wyposażyć ją w specjalny klucz).
Na szczęście klapa podłogowa nie musi psuć estetyki budynku – zewnętrzna część nadaje się do pokrycia dowolnym materiałem (np. panelami, płytkami ceramicznymi), dzięki czemu nie odcina się ona stylistycznie od całości pomieszczenia.
Wygoda i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów na czas remontu
Czasami remont wymaga przerwania standardowych ciągów komunikacyjnych – a nie w każdym budynku istnieje alternatywna droga poruszania się. Remont klatki schodowej czy całej podłogi na piętrze oznacza w tej sytuacji konieczność zamknięcia budynku lub pewnej jego części na cały czas trwania modernizacji. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, zwłaszcza że istnieją alternatywne rozwiązania.
Do poruszania się niezależnie od rozebranej na części pierwsze podłogi może posłużyć ścieżka wykonana z solidnych krat stalowych. Przy ich pomocy można nawet zbudować tymczasową, alternatywną klatkę schodową, umożliwiającą dostawanie się na teren firmy np. przez okno balkonowe. Wśród krat stalowych znajdują się również bezpieczne modele serratowane (zobacz je tutaj: https://www.alumatex.pl/produkty/kraty/kraty-stalowe.php), wyposażone w drobne ząbki, zwiększające przyczepność. Dzięki ich zastosowaniu pracownicy i klienci mogą nadal wchodzić na teren firmy w sposób bezpieczny i w miarę komfortowy.
Rozwiązania dla higieny i bezpieczeństwa podłogi – gdzie ich szukać?
Zarówno włazy rewizyjne, jak i kraty stalowe, znaleźć można w sklepie internetowym polskiego producenta, na https://www.alumatex.pl/. Wygodne narzędzia konfiguracyjne umożliwiają dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i łatwe procedowanie zamówienia. Firma posiada w ofercie również inne artykuły związane z bezpieczeństwem i czystością podłogi w obiekcie firmowym, instytucjonalnym, a także wielo- lub jednorodzinnym oraz ciekawe opcje personalizacji.
Potrzebujesz wsparcia eksperta? Nie wiesz, który produkt najlepiej spełni twoje oczekiwania? Specjaliści z Alumatex chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą najtrafniejsze rozwiązania, gwarantując wsparcie również w zakresie montażu. Nie musisz też obawiać się ukrytych kosztów – o całkowitej cenie zostaniesz poinformowany przed finalizacją zamówienia, a zatem nie czeka cię niemiła niespodzianka w trakcie dostawy czy dodatkowa faktura za wybrane opcje niestandardowe.