Bielsko-Biała Na sygnale

Roztropice: Hala poszła z dymem. Pół miliona strat!

Dziewiętnaście zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj w nocy pożar budynku magazynowo-produkcyjnego przy ulicy Widokowej w Roztropicach (gmina Jasienica). Wstępnie straty oszacowano na kwotę pół miliona złotych.    

Pożar zgłoszono przed 4.00. Ogniem objęta była hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Znajdowały się w niej materiały z tworzyw sztucznych oraz maszyny do ich obróbki.  

– W związku z dużym nagromadzeniem materiałów plastikowych i rozwiniętym pożarem wezwano na miejsce ciężkie samochody gaśnicze, aby zapewnić wystarczającą ilość wody do gaszenia. Ponieważ promieniowanie cieplne było bardzo duże, konieczne było podawanie wody w obronie na obiekty przyległe, połączone z halą produkcyjną murowaną przewiązką – mówi Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka prasowa bielskiej straży.  

Ogień strawił wyposażenie hali: materiał do produkcji akcesoriów samochodowych, formy, piece i warsztat ślusarski. Przepalony dach zawalił się, a wysoka temperatura zniszczyła ściany budynku.

Działania zakończono przed 6.00. W Roztropicach pozostały dwa zastępy, aby dozorować miejsce zdarzenia. Obecna była także policja, która będzie ustalać przyczynę pożaru.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Roztropicach

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments