E-edukacja Żywiec

Słotwina: Szmaciana laleczka ratuje życie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Słotwinie (gmina Lipowa) wzięli udział w projekcie “Wszystkie kolory świata” realizowanym przez UNICEF.

Ich udział polegał na tym, że – razem z rodzicami, dziadkami, opiekunami i nauczycielami – uszyli szmaciane laleczki. Każdy z “krawców” decydował o tożsamości swojej zabawki: wymyślał kraj, z którego pochodzi, określał kolor jej skóry, strój, wiek oraz nadawał jej imię. Wszystkie te informacje zostały zawarte w “akcie urodzenia” przypisanym do każdej z lalek.

W lutym, szkole w Słotwinie, zostanie zorganizowana licytacja, której uczestnicy będą mogli zaopiekować się dowolnie wybraną zabawką – w zamian za darowiznę na rzecz dzieci z Angoli. Minimalna wysokość darowizny to 10 złotych. Kwota ta umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Licytacja potrwa do 9 lutego.

Szkoła planuje wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę, który odbędzie się po feriach – w marcu. Nagrodą będzie koncert Majki Jeżowskiej – ambasadorki dobrej woli UNICEF – w zwycięskiej szkole.

Fot. UG Lipowa

 

google_news