Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Słupki, czerwień i… dwa gole

Inaugurujący rundę wiosenną spotkanie makowskiego Halniaka z Dębem Paszkówka nie było porywającym widowiskiem, choć piłkarzom obu ekip nie można odmówić woli walki. Trudne warunki do gry sprawiły jednak, że zaowocowała ona wieloma faulami i masą niedokładności.

O pierwszej połowie wystarczy napisać, że się odbyła oraz, że już w 29 min. goście stracili jednego zawodnika. Dwie szybkie żółte kartki spowodowały, że Sebastian Sekuła przedwcześnie powędrował pod prysznic. Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron na co właśnie w dużej mierze miało wpływ wyrzucenie Sekuły z boiska. Grający w liczebnej przewadze makowianie zyskali optyczną przewagę, ale walili głową w mur, a zarazem piłkami w słupek.  Ostemplowali je Jacek Bobek i Piotr Bagnicki, obaj uderzali głową. Niedługo później Jacek Bobek posłał nawet głową piłkę do siatki, ale arbiter uznał, że podopieczny Pawła Krzeszowiaka, składając się do strzału, popchnął obrońcę rywali i bramki nie uznał. Jacek Bobek nie przejął się niepowodzeniem i pięć minut później i zatańczył z piłką w polu karnym, szukając idealnego momentu na oddanie strzału, ale ostatecznie jego uderzenie zostało zablokowane. Piłka trafiła jednak pod nogi Wojciecha Pająka i ten nie dał szans Krzysztofowi Gonciarskiemu na skuteczną interwencję.

Radość miejscowych trwała jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund. Piłkę na wolne pole otrzymał Damian Smajek. Pognał na bramkę strzeżoną przez Łukasza Kobiałkę i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Szalę zwycięstwa na korzyść Halniaka mógł przechylić Rafał Strojek. Huknął zza pola karnego, a Krzysztof Gonciarski jedynie odprowadził piłkę wzrokiem. Ta jednak do bramki nie wpadła, a jedynie wydając charakterystyczny odgłos odbiła się od słupka.

Halniak Maków Podhalański – Dąb Paszkówka 1:1 (0:0)

Halniak: Kobiałka, Gruca, Krauz, Kaczmarczyk, M. Antosiak, Strojek (od 85 mon. Sz. Bobek), Pająk, G. Antosiak, Łukawski (od 62 min. Furman), J. Bobek (od 78 min. Pęczek), Bagnicki.

Dąb: Gonciarski, Wołczyk, Wilk, Sekuła K. Feluś, K. Korzeniowski (od 46 min. G. Feluś), Wyroba (od 90 min. Zamysłowski), Wacław, Kowalówka, Smajek, Gawęda (od 67 min. Galos).    

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

 

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments