Na sygnale Oświęcim

Seryjny złodziej i do tego recydywista

Oświęcimscy policjanci „rozliczają” z popełnionych przestępstw 64 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o włamania do obiektów handlowych, biur oraz punktów usługowych  na terenie powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

Do zatrzymania 64-latka doszło 9 lutego tuż przed 4.00. Dyżurny oświęcimskiej komendy policji został powiadomiony przez mieszkańca Oświęcimia o podejrzanym mężczyźnie znajdującym się w rejonie cukierni na os. Zasole w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli, którego funkcjonariusze niepostrzeżenie zbliżyli się do budynku,  w  którym mieścił się zakład cukierniczy. Zauważyli, że drzwi zostały wyłamane, a sprawca znajduje się jeszcze wewnątrz. W związku z powyższym natychmiast przystąpili do działania. Błyskawicznie zatrzymali kompletnie zaskoczonego 64-latka.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci skrupulatnie zweryfikowali  dowody, na podstawie których  potwierdzili, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z 25 włamaniami, bądź usiłowaniami włamania do różnego rodzaju obiektów handlowych, biur i punktów usługowych  znajdujących się na terenie powiatu oświęcimskiego. Jego łupem padały głównie pieniądze oraz wyroby tytoniowe, które następnie sprzedawał, a gotówkę przeznaczał na bieżące wydatki.  Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy,  gdyż był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W efekcie grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments