Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Pamiętali o żołnierzach

– O suwerenną Polskę walczyli do ostatniej kropli krwi. Nigdy nie powinniśmy o nich zapomnieć – tak wspominał wczoraj bohaterów Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa. W grodzie pod Kaplicówką otwarto dwie wystawy w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Na skoczowskim rynku można podziewać wystawę “Namioty Wyklętych” przygotowaną przez Organizację Studenci dla Rzeczpospolitej. Ekspozycję można oglądać do 5 marca. Z okazji otwarcia przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych, w tym kolorowanki. Nie tylko miłośników historii może także zainteresować wystawa  “Za Marksem bez Boga. Laicyzacja życia społecznego w Polsce w latach 1945-1989”. Można ją oglądać w Gimnazjum nr 4 w Skoczowie.

Warto dodać, że w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci władze Skoczowa i powiatu cieszyńskiego, a także mieszkańcy złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym zamordowanych przez siły UB i MO członków Oddziału „Wędrowiec” Narodowej Organizacji Wojskowej, gajowego Józefa Majko oraz członka NOW Teofila Młotka.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments