Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Przełom w sprawie ekranów

Mieszkańcy Górnego Boru w Skoczowie nie posiadają się z radości. Po wielu staraniach ich głos został usłyszany i wzdłuż drogi ekspresowej S52, biegnącej w bliskiej odległości od największego blokowiska pod Kaplicówką, zostaną zbudowane ekrany akustyczne. O ich powstanie zabiegał sołtys miejski, przewodniczący Rady Osiedla Górny Bór, Tomasz Pszczółka.

– Ludzie na osiedlu chcą mieć w mieszkaniach ciszę i spokój od zgiełku drogi S52. W listopadzie 2016 roku i wrześniu tego roku wysłałem około 30 pism do różnych instytucji, między innymi do pani premier oraz Jarosława Kaczyńskiego, ministrów, wojewody, marszałka, posłów, senatorów, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prosząc o uwzględnienie naszych uwag – opowiada Tomasz Pszczółka. Pisma były nietypowe, gdyż zawierały rysunki dzieci, najmłodszych mieszkańców Górnego Boru, które za pomocą plastycznych prac prosiły o ciszę…

Przewodniczący Rady Osiedla otrzymał list z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. Z dokumentu podpisanego przez jego dyrektora, Przemysława Juszczyka, wynika, że w rejonie osiedla powstanie sekwencja ekranów akustycznych o łącznej długości 859 metrów po obu stronach drogi. Dowiadujemy się także, że po wieloletnich staraniach „Generalna” w Katowicach pozyskała w 2017 roku środki finansowe na realizację inwestycji związanej z budową łącznie trzech sekwencji ekranów wzdłuż drogi ekspresowej S52, o łącznej długości 6 191 metrów, zaprojektowanych na przestrzeni 4,97 km trasy. W czwartym kwartale tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż ekspresówki w powiecie cieszyńskim wraz z weryfikacją i aktualizacją dokumentacji projektowej. Natomiast zawarcie umowy na roboty oraz realizację inwestycji przewidziano w latach 2018-2019.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments