Cieszyn Na sygnale

Śląskie: Tragiczny miesiąc dla motocyklistów

Ostatni miesiąc był najniebezpieczniejszym w ostatnich latach dla motocyklistów na śląskich drogach.W wyniku wypadków zginęło aż 10 kierowców. 

“Czarna seria” rozpoczęła się 1 lipca w Ustroniu. Tego dnia zginął 42-letni motocyklista. – Seria zakończyła się 31 lipca w Wiśle śmiercią 28-letniego kierowcy jednośladu. Pomiędzy pierwszym a ostatnim dniem lipca nie było jednego tygodnia, w którym nie zginąłby kierujący tymi pojazdami, zaś tylko w drugiej połowie miesiąca doszło do siedmiu śmiertelnych wypadków motocyklistów – poinformował Rafał Domogała, oficer prasowy cieszyńskiej policji. 

Jak podkreślają mundurowi, nie ma reguły co do dnia tygodnia, czy też godzin w jakich doszło do tych tragedii. Do siedmiu zdarzeń doszło w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, zaś trzy wypadki zdarzyły się na głównych śląskich szlakach komunikacyjnych. Wszyscy, którzy zginęli, to mężczyźni ze średnią wieku nieco ponad 33 lat.

– Wstępne czynności na miejscu zdarzeń wskazują, że w większości przypadków przyczyną była zbyt duża prędkość, jednak są też i takie zdarzenia, w których motocykliści stracili życie na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierujących samochodami. Ta “czarna seria” zmusza do jeszcze większego zwrócenia uwagi zarówno przez kierujących samochodami na motocyklistów jak i policjantów do kontroli przestrzegania przepisów, w tym przede wszystkim limitów prędkości przez kierowców jednośladów. W najbliższym czasie spodziewać się można wzmożonych działań policjantów drogówki, mających poprawić bezpieczeństwo motocyklistów – dodał Rafał Domagała.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments