Wydarzenia Żywiec

Ślemień: Radni z tabletami

Do sporej rewolucji doszło w Radzie Gminy Ślemień. Miejscowi radni otrzymali bezpłatnie 10-calowe tablety.

Na ekranie tego sprzętu wyświetlany jest nie tylko porządek obrad, ale przede wszystkim projekty uchwał. Podczas głosowania radni już nie podnoszą rąk, lecz głosują poprzez tablet. Co ciekawe, to, czy są za, czy przeciw, wyświetla się imiennie na specjalnej tablicy.

– Tablety nie zostały kupione z pieniędzy podatników, ale z dotacji na informatyzację naszego urzędu. Kupiono w sumie 18 tabletów – dla 15 radnych oraz wójta, sekretarz i skarbnika. Wgrany jest w nich specjalny program e-sesja. Poza tym, na tablecie radni mogą odbierać e-maile z materiałami na sesje, co pozwala nam zaoszczędzić na drukowaniu setek stron projektów uchwał. Radni otrzymali tablety w formie użyczenia. Gdy skończy się ich kadencja, będą musieli zdać ten sprzęt – mówi wójt Jarosław Krzak.

Podczas pierwszej „elektronicznej” sesji radni dość szybko opanowali obsługę tabletów.

google_news
Wydarzenia Żywiec

Ślemień: Radni z tabletami

Radni gminy Ślemień już nie podnoszą rąk przy głosowaniu. Dlaczego?

Otóż w Radzie doszło do sporej rewolucji i miejscowi radni otrzymali bezpłatnie 10-calowe tablety. To właśnie w nich podczas obrad wyświetlają się projekty uchwał. Co więcej radni głosują także klikając w tablety zamiast podnosić ręki, a wszyscy obecni widzą na specjalnej tablicy kto i jak głosował.

Więcej szczegółów o tej sprawie można przeczytać w najnowszym numerze “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”

google_news