Sport Żywiec

Smrek Ślemień drugim półfinalistą Pucharu Polski

Zdjęcie poglądowe. Fot. Paweł Szczotka

I wszystko jasne! W finale Pucharu Polski Podokręgu Żywiec zagrają Orzeł II Łękawica ze Smrekiem Ślemień.

Pierwszego finalistę poznaliśmy wczoraj (10 września), gdy w półfinale Orzeł II Łękawica pokonał GKS Radziechowy-Wieprz 6:1 (2:1). Dzisiaj (11 września) w drugim meczu półfinałowym Smrek Ślemień mierzył się u siebie z Sokołem Słotwina. Całe spotkanie można określić jak na… huśtawce. Już w 12 min. szansę na objęcie prowadzenia miał Smrek. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Correia de Assis Lima Deiverson. Sześć minut później Bartłomiej Wandzel dał prowadzenie 1:0 dla Sokoła Słotwina. W 43. min. Przemysław Jurasz podwyższył na 2:0. Już po przerwie, bo w 59 min., ten sam zawodnik dał gola… kontaktowego na 1:2 dla Smreka po samobójczym trafieniu. Dziewięć minut później Marcel Ormaniec doprowadził do remisu 2:2. W 80 min. Bagatin Lopes David Henrique dał prowadzenie Smrekowi 3:2. Kolejne bramki padły już w doliczonym czasie. Najpierw w 92 min. Marcel Ormaniec podwyższył na 4:2 dla Smreka, a minutę później, po rzucie karnym, Damian Stawicki trafiła dla Sokoła. Ostatecznie Smrek Ślemień pokonał Sokoła Słotwinę 4:3 (0:2).

Zatem 11 listopada o 13.00 na stadionie Koszarawy w Żywcu w finale Pucharu Polski Podokręgu Żywiec zmierzą się: Orzeł II Łękawica – Smrek Ślemień.