Cieszyn Na sygnale

Strumień: Alkomat w komisariacie

Za pieniądze samorządów Strumienia i Chybia kupiono alkomat, który w strumieńskim komisariacie będzie dostępny dla wszystkich chętnych.

Alkomat, który dzisiaj został przekazany policjantom, zostanie zamontowany w poczekalni strumieńskiego komisariatu. – Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu potrzebuje sprawdzić stan swojej trzeźwości, będzie mógł sam wykonać takie badanie w Komisariacie Policji w Strumieniu. Zakupiony dzięki wsparciu samorządowców alkomat to urządzenie stacjonarne, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Badanie nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów, które znajdują się przy urządzeniu – informuje Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. I dodaje, że to drugi ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim. Pierwszy znajduje się w skoczowskim komisariacie.

Oprócz alkomatu samorządy Strumienia i Chybia przekazały strumieńskim policjantom elektroniczną wagę służącą do ważenia środków odurzających zabezpieczonych przez stróżów prawa. Urządzenia te kosztowały blisko 4 200 złotych.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments