Sport Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Sucha: Białe na czarne

W Sali Rycerskiej suskiego zamku rozegrano IX Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej 2017. Można jednak śmiało napisać, że w zamkowych murach odbyły się równolegle dwa turnieje.

W zawodach wzięło udział 61 zawodników, choć mogło być ich zdecydowanie więcej. – Na długo przed upływem terminu zgłoszeń lista została zamknięta i zaczęliśmy wpisywać chętnych na listę rezerwową, ale sporo osób nie wierzyło, że uda im się załapać na turniej i nie zapisało się. Tymczasem około 20 zapisanych nie pojawiło się na zawodach. Część rezerwowych przyszła i usiadła do stołów w ich miejsce – mówi Grzegorz Wysmołek, dyrektor suskiego Miejskiego Ośrodka Kultury-Zamek, który był głównym organizatorem turnieju.

Prowadzący go sędziowie postanowili wraz z organizatorami podzielić go na dwie części. 33 zawodników walczyło w turnieju głównym. Każdy zawodnik stoczył po 9 pojedynków, mając w nich kwadrans na wykonanie ruchów. W tym przypadku poza klasyfikacją generalną opracowano także klasyfikację juniorów do 18 roku życia. 28 juniorów młodszych (do 12 lat) rywalizowało we własnym gronie, rozgrywając również po dziewięć spotkań.

Wyniki turnieju głównego

Wyniki turnieju juniorów do 18 lat

Wyniki juniorów do 12 lat

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

 

google_news