Bielsko-Biała Na sygnale

Święta na bielskich drogach

W trakcie świąt na bielskich drogach prowadzona była akcja “Bezpieczna Wielkanoc”. Wzięło w niej udział 300 policjantów.

Działania rozpoczęły się 30 marca o 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

– Niestety, zatrzymano sześciu kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu – mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka prasowa bielskiej policji.

W czasie świąt doszło też do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy z nich miał miejsce w Wielki Piątek na ulicy Kamienickiej w Bielsku-Białej. 65-letni rowerzysta najechał tam na psa, który wbiegł wprost pod koła jednośladu. Mężczyzna przewrócił się i doznał obrażeń ciała.

Do kolejnego poważanego wypadku doszło tego samego dnia około 20.00 w Czechowicach-Dziedzicach na DK-1. Z ustaleń wynika, że 38-letni mężczyzna, przechodząc przez oznakowane przejście przy włączonym czerwonym sygnalizatorze dla pieszych, został potrącony przez toyotę, kierowaną przez 65-letniego bielszczanina, a następnie skodę, którą kierował 50-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Pieszy w poważnym stanie, nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ponadto policjanci odnotowali blisko 40 drobnych stłuczek.

google_news