Na sygnale Sucha Beskidzka

Szukali złodziei, a znaleźli… (wideo)

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wykonując działania w związku z odnotowanym w ostatnim okresie włamaniami do mieszkań, wykryli profesjonalną uprawę konopi indyjskiej.

Kiedy w poniedziałek weszli do jednego z domów jednorodzinnych w Suchej Beskidzkiej natrafili w dwóch pomieszczeniach na trzy profesjonalne namioty, boksy z wentylatorami, nawilżaczami i lampami, pełne sadzonek konopi indyjskiej. Ponadto policjanci w mieszkaniu oraz w samochodzie znajdującym się na posesji znaleźli słoiki z wysuszonym już zielem konopi i marihuaną. Zatrzymano dwie osoby – 58-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę, mieszkańców Krakowa, którzy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że proceder trwał od co najmniej grudnia 2016 roku.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są zarzuty o udzielanie środków odurzających. Wobec kobiety prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a wobec mężczyzny wystosował wniosek do sądu o tymczasowy areszt. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments