Tęgie lanie w lany poniedziałek

Trzeci mecz półfinału play-off czeskiej Extraligi hokeja na lodzie zakończył się efektowną wygraną Oceláři Trzyniec. Ekipa spod Jaworowego po raz kolejny pokonała Mountfield Hradec Králové i od wielkiego finału dzieli ją już tylko jedna wygrana!

Po wyjazdowych wiktoriach (4:1 i 2:1) na tafli rywala, hokeiści ze smokiem na piersi wrócili 2 kwietnia do WERK Areny, by przed własną publicznością kontynuować walkę w serii półfinałowej play-off. Podopieczni Václava Varaďy od początku ruszyli na przeciwników i już w pierwszej tercji praktycznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 3. minucie do siatki trafił Michal Kovařčík, 2 minuty później prowadzenie gospodarzy podwyższył jego brat Ondřej, a trzeci cios kilkadziesiąt sekund później zadał Martin Adamský. Po niespełna 7 minutach gry trzyniecka drużyna prowadziła 3:0, a rywale wydawali się być na łopatkach.

W drugiej odsłonie meczu znów stroną dominującą byli czerwono-biali. Co prawda w 22. minucie stratę gości zmniejszył Lukáš Cingel, ale odpowiedź miejscowych była potężna. Tomáš Marcinko w 27. minucie i będący w wyśmienitej formie David Cienciala w 39. minucie dali trzynieckiej armadzie komfort czterobramkowego prowadzenia przed ostatnią tercją jednostronnego spotkania.

W ostatnich 20 minutach niewiele się już działo, choć znakomitą szansę na swojego kolejnego gola w play-off i dobicie rywali miał Jiří Polanský. Oceláři zapisali na swoje konto pewną wygraną i już jutro, tj. 3 kwietnia, mogą w WERK Arenie przypieczętować swój awans do wielkiego finału!