Wielkimi krokami zbliża się koniec kadencji samorządów. Mijające lata nie należały do najłatwiejszych. Swoje piętno odcisnęły na nich bowiem najpierw pandemia Covid-19, a potem wojna rosyjsko-ukraińska. Oba czynniki, zarówno w wymiarze społecznym, organizacyjnym czy finansowym, wpłynęły na pracę samorządów i budżety. Jak ocenia ten czas Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński? Jakie przedsięwzięcia udało się zrealizować, a które wciąż są bolączką?
Goszczący w studiu BeskidzkiejTV Mieczysław Szczurek nie ukrywa, że mijające pięć lat do najspokojniejszych nie należały. – Chyba nikt z nas, samorządowców, zresztą innych osób też, nie zdawał sobie sprawy, jak nieprzewidywalna będzie to kadencja – przyznaje starosta cieszyński.
– W pierwszych tygodniach i miesiącach pandemii nikt nie wiedział, co robić i jak działać. Potem wyrobiły się pewne procedury i pewne sytuacje stały się już jasne do opanowania i działaliśmy w miarę normalnie. Muszę powiedzieć, że w czasie pandemii byliśmy chyba jedynym urzędem w okolicy, który normalnie przyjmował mieszkańców, oczywiście z pewnymi obostrzeniami. Potem wojna w Ukrainie i druga po Katowicach największa liczba uchodźców, która trafiła na nasz teren. Do dnia dzisiejszego w województwie śląskim zostało ponad 5000 uchodźców w 250 ośrodkach, z czego ponad 1000 w 16 ośrodkach jest u nas, na obszarze powiatu cieszyńskiego. To pokazuje skalę napływu tych ludzi, z jaką mieliśmy do czynienia – dodaje Mieczysław Szczurek.
Starosta cieszyński mówi w studiu BeskidzkiejTV o największych inwestycjach, jakie udało się zrealizować w ostatnich latach, a także o problemach, które wciąż wymagają rozwiązania, jak na przykład tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Wiślańskiej w Cieszynie. Odpowiada także na pytania dotyczące oświaty i niżu demograficznego, który puka do szkół powiatowych. Nie brakuje podsumowania dotyczącego inwestycji i wyzwań stojących przed Szpitalem Śląskim w Cieszynie.
Na koniec Mieczysław Szczurek zdradza, czy zamierza walczyć o powrót do cieszyńskiego ratusza, gdzie w latach 2010-2014 zasiadał w fotelu burmistrza Cieszyna…
Polecam!
nie lecę
Na ciebie też nikt nie leci.
Zamiast dobrowolnego ZUS ,podwyżki składek na ZUS i składki zdrowotnej, zamiast kredytu mieszkaniowego 0% likwidacja kredytów 2%,zamiast paliwa po 5,19 zł ,podwyżka opłaty paliwowej do tego Park Narodowy Dolna Odra co zgodnie z życzeniem Niemców zablokuje szlak żeglugowy. , do tego przyjęcie paktu migracyjnego,To tyle dobrych wiadomości na początek roku
Na pewno wszystkich dobrych wiadomości nie wymieniłeś, postaraj się lepiej. A i powiąż je ze Starostwem Cieszyńskim.
Neo-TVP nadaje!!
to jest bardzo dobra wiadomość, inna kategoria
cieszę się ,że wreszcie coś cię zadawala , a i jeszcze niemieccy kolaboranci likwidują Radę Instytutu Strat Wojennych ,to też na życzenie swoich mocodawców
wiem, zlikwidowali podkomisję od innych mrzonek strat, to nadzwyczajna wiadomość, nie życzył sobie szef, miała trwać wiecznie
Częścią powiatu cieszyńskiego jest miasto Cieszyn gdzie są również kompetencje pana starosty nie tylko w zakresie szpitala powiatowego, prowadzonych szkół. Dziwne, że będąc wcześniej burmistrzem pan starosta nie wypowiada się w tym miejscu, o współpracy z panią burmistrz.
Dobrze, że podsumowuje starosta cieszyński z możliwością komentowania, nie tak jak starosta żywiecki, że zamieszcza artykuły sponsorowane w jedną stronę. Pani redaktor mało dociekliwa, podpowiadająca na korzyść pana starosty. Cieszyć może, że pan starosta nadal będzie kandydował na urząd i zechce ze sobą zabrać wszystkich radnych, o personelu Starostwa (pomocnikach) nie wypowiada się.
Niemiecki gubernator w Warszawie stojący na czele kolaboranckiego (nie)rządu wygłosił orędzie i coś bełkotał o wspólnocie.Zobaczysz wspólnotę Polaków 11 stycznia a im dalej tym będzie ciekawiej
Co ma wspólnego kadencja starosty cieszyńskiego z orędziem w Warszawie i 11 styczniem?