Kultura i rozrywka Wadowice

Tomice: Dzieci świętowały

Najmłodsi z tomickiej gminy Dzień Dziecka mają już za sobą. Co nie oznacza, że 1 czerwca nie będą świętować. Ale wtedy o atrakcje dla nich zadbają rodzice i dziadkowie. Dzisiaj (27 maja) rozpieszczał ich Ośrodek Kultury Gminy Tomice, we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomicach.

Jak co roku, te dwie instytucje przygotowały moc atrakcji dla naszych milusińskich. Były uwielbiane przez dzieci dmuchańce do zjeżdżania i skakania, przeróżne gry oraz zabawy. Ogromnym powodzeniem cieszyły się wycieczki ciuchcią po Tomicach oraz przejażdżki konne. Dziewczynki z upodobaniem uczyły się zumby, a wszyscy chętnie brali udział w warsztatach garncarskich, własnoręcznie tworzyli naszyjniki i bransoletki oraz malowali wycięte z kartonu zwierzaki. Dużo radości sprawiało najmłodszym łapanie gigantycznych baniek mydlanych.

W trakcie imprezy odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój wymarzony Dzień Dziecka”, na który wpłynęło 115 prac. Wszystkie były świetnymi wskazówkami dla rodziców, jakie rozrywki zorganizować dla swoich pociech z okazji ich święta. Jak się bowiem okazało, większość dzieci nie marzy o niczym nierealnym – wystarczy im wizyta w kinie, parku rozrywki, ogrodzie zoologicznym lub cyrku albo prezent w postaci pieska. Niektóre namalowały dokładnie takie atrakcje, jakie zapewniła im dzisiejsza impreza, więc ich marzenia już się spełniły. W trzech różnych kategoriach wiekowych zwyciężyły: Helena Grolik ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach, Marcelina Szypuła z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach oraz Karolina Putek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments