Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Twierdza Inwałd padła

Patrząc wyłącznie na a-klasową tabelę można napisać, że sobotnia potyczka inwałdzkiego Huraganu z juszczyńskim Narożem zakończyła się spodziewaną wygraną gości. Zagłębiając się jednak w statystyki oraz analizując przebieg meczu, należy przyznać, że wcale tak nie musiało być.

Na początek warto przypomnieć jesienne spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Wówczas faworyzowani juszczynianie mieli na boisku optyczną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Potem niewykorzystane okazje się zemściły, ale ostatecznie konfrontacja zakończyła się podziałem punktów.

Można było mówić, że nic dwa razy się nie zdarza. Jednak ci, którzy przed pierwszym gwizdkiem arbitra skazywali podopiecznych Jakuba Adamusa na porażkę, zapomnieli, że Huragan po raz ostatni na własnym boisku przegrał… 6 września 2014 roku! Wówczas w meczu jeszcze o b-klasowe punkty uległ 1:2 Leskowcowi Rzyki. Od tamtej pory na własnym boisku Huragan odniósł 24 zwycięstwa i zanotował zaledwie trzy remisy (jeden w sezonie 2014/2015 i dwa w tym sezonie).

Można mówić, że każda seria kiedyś się kończy. Gdy jednak w 33. minucie Łukasz Chrapkiewicz dośrodkował, a stoper Damian Szafran wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, w szeregach gości zapanowała konsternacja. Byłaby jeszcze większa, gdyby Huragan wykorzystał drugą z dogodnych okazji do zdobycia bramki.

Goście, widząc, że rywale nie żartują, w drugiej połowie zaczęli grać wyżej. W wywieraniu presji na rywalu pomagało im też to, że po zmianie stron to juszczynianie grali z wiatrem. Efekt przyszedł już po 10 minutach. Marcin Drobny mógł strzelać, ale wypatrzył lepiej ustawionego Grzegorza Ferka, a ten doprowadził do remisu. Bramkę wartą trzy punkty zdobył Paweł Romaniak, który wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem gospodarzy, zwieńczając zespołową akcję.

Huragan Inwałd – Naroże Juszczyn 1:2 (1:0)

Huragan: Pietrzak, Sikora, Szafran, W. Dybał, Pindel (od 75. min Brusik), Krupnik, J. Stuglik, M. Dybał, Chrapkiewicz (od 80. min M. Kuropatwiński), Bodzioch, Chowaniec.

Naroże: Fidelus, Gąstała, Bachul, Krystian Kwaśniewski, Baziński, M. Ferek, Trybała (od 46. min Drobny), G. Ferek (od 85. min Kamil Kwaśniewski), Kardaś (od 75. min Kuszyk), Uczniak (od 60. min Pietrzak), Romaniak.