Smacznie, zdrowo i stylowo Cieszyn

Tydzień dla zdrowia

Na ustrońskim odbyła się 10. edycja Wakacyjnego Tygodnia Zdrowia. Głównym celem tej akcji profilaktycznej było zwiększenie skuteczności oddziaływań  prozdrowotnych wśród mieszkańców Ustronia i powiatu cieszyńskiego.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Wręczono 293 skierowania na badania krwi, udzielono porad specjalistycznych w zakresie: chorób wewnętrznych i ortopedycznych (50 osób), fizjoterapeutycznych (252 osób), w zakresie chorób reumatycznych i wczesnego wykrywania Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (347 osób), osteoporozy (123 osoby), psychologicznych (15 osób). 50 osobom zbadano znamiona skóry w ramach profilaktyki ”czerniaka”, 83 osobom wykonano przesiewowe badania wzroku wraz z poradami okulistycznymi, wykonano także pomiary antropometryczne i ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, były zapisy pań na mammografię i cytologię. Udzielono 100 różnych konsultacji lekarskich i wykonano 23 badania EKG wraz z odczytem.

Ponad 1000 osób skorzystało łącznie z pomiaru ciśnienia, BMI i tkanki tłuszczowej, 56 osób z pogłębionej analizy składu ciała, 370 osób z pomiaru pulsoksymetrii, oraz spirometrii przesiewowej, około 300 osób z pomiaru tlenku węgla. Udzielono ponad 500 porad pielęgniarskich, w tym w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych i higieny ciała, badania podoskopem wykonano u 320 osób, udzielono wielu porad i wskazówek w zakresie pielęgnacji i higieny stóp, oraz pielęgnacji ciała, także dermokonsultacji w zakresie pielęgnacji twarzy.

Odbyły się liczne porady dietetyczne (ponad 190 ) poparte degustacjami smoothie (20 litrów), surówek warzywno-owocowych (40 litrów), chleba ze smalcem wegańskim (240 porcji ) oraz rozdano kilka kilogramów jabłek. O wodę mineralną z jodem i magnezem dla każdego spragnionego zadbała Ustronianka (rozdano 400 litrów). Upowszechniono 1000 ulotek i broszur.

Organizatorami akcji, jak co roku, byli Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Urząd Miasta w Ustroniu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments