Wydarzenia Bielsko-Biała

Urzędnicy o sieci szpitali

Przedstawiciele władz wojewódzkich przekonywali w Bielsku-Białej, że tzw. sieć szpitali będzie lepszym rozwiązaniem, niż dotychczasowy sposób finansowania placówek medycznych.

W konferencji prasowej zorganizowanej w Bielsku-Białej wzięli udział Jan Chrząszcz, I wicewojewoda śląski oraz Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska, dyrektor Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Mamy bardzo dobre informacje dla mieszkańców Podbeskidzia – rozpoczął wicewojewoda. – Chcę szczególnie podziękować ministrowi Stanisławowi Szwedowi, który zabiegał o to, by jak najwięcej placówek znalazło się w sieci – dodał.

Te dobre informacje to między innymi taka, że wykazie szpitali zakwalifikowanych do sieci znalazły się trzy bardzo ważne placówki, m.in. Wojewódzkie Centrum Pediatrii Kubalonka w Istebnej, Szpital Kolejowy w Wilkowicach-Bystrej oraz Śląskie Centrum Reumatologii w Ustroniu.

O sieci mówiono od dłuższego czasu, praca trwała wiele miesięcy. – Celem sieci jest uporządkowanie struktury szpitalnictwa oraz zapewnienie bezpiecznego i stabilnego finansowania. Mówimy o czteroletnim okresie bezpiecznego finansowania ryczałtowego – tłumaczyła dyrektor Jaszczurowska.

Zmiany – zdaniem urzędników – będą korzystne dla pacjentów.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments