Wydarzenia Bielsko-Biała

Urzędnicy w strażnicy

Trwa remont zabytkowej strażnicy przy placu ratuszowym w Bielsku-Białej. Inwestorem jest Urząd Miejski – obecny właściciel budynku. Prace mają się zakończyć w tych dniach. Strażnica pochodzi z końca XIX wieku, a projektantem efektownego budynku był znany bielski architekt Karol Korn.

Obiekt służył strażakom przez wiele lat, do czasu, gdy na początku obecnej dekady przenieśli się do nowej siedziby przy ulicy Leszczyńskiej. W wyniku transakcji majątkowych, do jakich doszło pomiędzy gminą Bielsko-Biała a Skarbem Państwa, obiekt stał się własnością miasta. Jednak już wcześniej oprócz strażaków funkcjonowały w nim biura Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Instytucja ta nadal się tam znajduje, a część budynku zajmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Po zakończeniu remontu właśnie te dwie instytucje będą wykorzystywały zabytkowy gmach dawnej strażnicy.

Remont okazał się konieczny, bo obiekt był już w kiepskim stanie technicznym. Poza tym niezbędna okazała się przebudowa i adaptacja wnętrz do nowych potrzeb. Zakres prac jest spory, bowiem obiekt został przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych – pojawiła się w nim winda, a także nowa, przestronniejsza klatka schodowa. Poza tym boczne ściany budynku zostały ocieplone, a stolarka budowlana wymieniona.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments