Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Usłyszeć Ziemię

Nietypową wystawę otwarto w czwartek, 6 kwietnia, w dolnej sali Galerii Bielskiej BWA. To ceramiczne instrumenty muzyczne i ceramiczne obiekty dźwiękowe. Ekspozycja zatytułowana jest „Usłyszeć Ziemię”, a wernisaż połączony był z koncertem.

Wystawa jest jubileuszowym wydarzeniem w historii projektu Akademia Dźwięków Ziemi. W tym roku mija 10 lat od jego rozpoczęcia. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Instytut Sztuki i Instytut Muzyki na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. – W konstruowaniu ceramicznych obiektów dźwiękowych wzięli udział wykładowcy i studenci, skupiając uwagę na niekonwencjonalnych cechach wypalonej gliny, na jej właściwościach akustycznych – na brzmieniu – mówi kuratorka wystawy dr hab. Małgorzata Skałuba-Krentowicz.

Autorami prezentowanych na instrumentów i obiektów dźwiękowych są Małgorzata Skałuba-Krentowicz, Katarzyna Handzlik-Bąk, Daniel Badura i studenci II roku edukacji artystycznej Instytutu Sztuki. Nowi uczestnicy projektu Akademia Dźwięków Ziemi to artyści graficy: Krzysztof Kula z Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie i Grzegorz Banaszkiewicz, związany z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie.

Wystawa trwa do 7 maja, a widzowie mogą dotykać instrumentów i grać na nich.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments