Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Usługi szewskie na odległość – krok po kroku

Naprawa ulubionej pary butów jeszcze nigdy nie była tak… prosta! W czasach, gdy tradycyjne zakłady szewskie znaleźć jest coraz trudniej, pojawiają się firmy oferujące usługi szewskie na odległość – z dowolnego miejsca w Polsce! Zasady współpracy z tego rodzaju salonami nie są skomplikowane. O tym, jak skorzystać z ich usług krok po kroku dowiesz się z poniższego artykułu.

Krok 1: Skontaktuj się z salonem

Mieszkasz w Krakowie, Poznaniu czy Szczecinie, ale znalazłeś ciekawą ofertę salonu szewskiego w Warszawie? To żaden problem! Większość takich punktów oferuje klientom możliwość przesłania paczki z obuwiem.

Przed wysyłką musisz oczywiście skontaktować się z wybranym salonem. Pracownicy zakładu szewskiego mogą poprosić o opisanie zarówno typu butów, jak i ich ogólnego stanu technicznego. W bardzo nietypowych przypadkach konieczne może być przesłanie także kilku zdjęć poglądowych obuwia. Na podstawie takiego „wywiadu” zakład szewski decyduje, czy podejmie się realizacji zlecenia, a także przedstawi wstępną wycenę (uwaga, koszty mogą ulec zmianie po bezpośrednim zapoznaniu się ze stanem faktycznym obuwia). W większości przypadków nawet bardzo zniszczone i wymagające sporej pracy buty są przez takie firmy przyjmowane do naprawy.

Krok 2: Dobrze zapakuj buty i wyślij na wskazany adres

W trakcie rozmowy telefonicznej lub wymiany wiadomości e-mail z przedstawicielem firmy szewskiej możesz od razu ustalić, jaką formę przesyłki wykorzystać. Najszybszą opcją jest zwykle paczka kurierska, która trafia do adresata nawet w ciągu jednego dnia roboczego. Wygodne są z pewnością przesyłki składane w paczkomatach, ale śmiało możesz skorzystać także z tradycyjnych paczek pocztowych. Wówczas koniecznie wybierz przesyłkę rejestrowaną, a w przypadku wyjątkowo drogiego obuwia rozważ także ubezpieczenie zawartości.

Krok 3: Ocena stanu przez fachowca

Po otrzymaniu przesyłki szewc ma wreszcie okazję, by dokładnie obejrzeć buty i ocenić ich stan techniczny oraz możliwości naprawy. To właśnie od zakresu prac, jakie trzeba będzie wykonać uzależniony będzie ostateczny koszt renowacji. Wtedy też otrzymasz informację w jakim zakresie odbędzie się naprawa obuwia.

W umówionym terminie specjalista prześle szczegółowy kosztorys, uwzględniający konieczne czynności do zrealizowania. W niektórych salonach szewskich oferowane są dwa lub trzy warianty takiego zestawienia kosztów – może się bowiem okazać, że cena naprawy będzie wyższa lub niższa w zależności od tego, jakich komponentów użyje szewc w trakcie renowacji obuwia. Po zaakceptowaniu ceny przez klienta buty trafiają do rąk rzemieślnika doświadczonego w swoim zawodzie.

Krok 4: Cierpliwe oczekiwanie

Renowacja obuwia może trochę potrwać – wpływ na czas renowacji ma ich stan. Jeśli szewc uzna, że należy wymienić tylko kilka detali (na przykład zamki czy fleki), cały proces może zamknąć się nawet w jednym czy dwóch dniach pracy. Jednak głębokie odświeżenie butów, usunięcie dużych uszkodzeń czy też zmiana koloru obuwia będą czynnościami wymagającymi poświęcenia uwagi i czasu.

Po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych prac renowacyjnych buty są gotowe do odesłania ich klientowi. W tym miejscu zawsze możesz poprosić pracowników salonu o wykonanie kilku fotografii przedstawiających efekt prac szewskich, żeby upewnić się, że renowacja została wykonana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Krok 5: Opłata za naprawę obuwia i przesyłka zwrotna

Przed dokonaniem naprawy obuwia musisz oczywiście uiścić opłatę za usługę. Zakład szewski najczęściej prosi o zapłatę z góry, co ma usprawnić cały proces renowacji. Dzięki temu zarówno Ty masz pewność, że usługa zostanie wykonana, jak i sam salon rzemieślniczy ma fundusz, aby zająć się Twoim zleceniem.

google_news