Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: Nowe mieszkania czekają

Pod Czantorią i Równicą od wielu lat przykłada się wagę do rozwoju socjalnego i komunalnego budownictwa mieszkaniowego. Potrzeby w tym zakresie są cały czas spore, ale problemów sukcesywnie ubywa.

Stan zasobów mieszkaniowych gminy wiosną tego roku wynosił 18 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym 12 budynków komunalnych (w których są 94 lokale mieszkalne) oraz 6 budynków socjalnych (w tym 3 lokale socjalne wynajęte w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze”). W sumie miasto dysponuje 179 lokalami mieszkalnymi. Nie we wszystkich standard odpowiada współczesnym wymogom. Stąd decyzje o kolejnych inwestycjach. Te najważniejsze zadania, to nowy budynek socjalny przy ulicy Dworcowej oraz przebudowa budynków przy ulicach Daszyńskiego 54 i Łącznej 58.

Nowy wielorodzinny budynek socjalny jest prawie gotowy. Liczy 24 lokale mieszkalne. Dopełnienie stanowią parking i miejsce do gromadzenia odpadów. Realizacja trwa od 2016. Zakończone zostały już roboty związane z wykonaniem wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz centralnej ciepłej wody zgodnie z projektem zamiennym. Pozostały do wykonania roboty wewnętrzne wykończeniowe oraz elewacyjne, budowa śmietnika i zagospodarowanie terenu.

Planowany termin oddania budynku upływa z końcem sierpnia, a lokatorzy zapewne wprowadzą się jeszcze tej jesieni.

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments