To największa impreza narciarska, która odbywa się na terenie Beskidu Śląskiego. Organizowana jest od 1974 roku, co daje jej statut jednej z najstarszych imprez sportowych na terenie całego kraju. Zawody cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców regionu i województwa śląskiego, ale wywołują też żywe zainteresowanie mieszkańców Republiki Czeskiej oraz Słowacji.
W tym roku ta jakże wyczekiwana impreza sportowa będzie odbywać się w dniach 12-13 lutego, a więc dla wszystkich miłośników śniegu, nart, a przede wszystkim samych zawodów będzie okazją do spędzenia na sportowo całego weekendu.
Rzeczony bruclik jest głównym elementem męskiego stroju regionalnego. W zawodach jest przyznawany zwycięzcy biegu o dystansie 15 km, którego zawodnicy mieszczą się w przedziale wiekowym od 17-59 lat. Bruclik przypada również w udziale zwycięzcy biegu chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej, w której mieści się rocznik 2010 oraz młodsi zawodnicy.
Ciekawostką jest, że dodatkowymi nagrodami są istebniańskie kabotki, które otrzymują laureatki biegu kobiet w dystansie na 5 km oraz biegu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej.
Zawody zaliczają się do Pucharu Polski Amatorów PZN w Biegach Narciarskich.
Głos Ziemi Cieszyńskiej objął patronatem medialnym to wydarzenie.
Jeśli ten bruclik, o który jest bieg jest męskim elementem stroju no to jak dziewczyny, kobiety będą chodziły w męskim stroju?
To tylko kilka zdań (dokładnie 8)… może warto przeczytać całość?
W tym artykule jest odpowiedź na Pani pytanie/narzekanie.