Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wirtuoz gitary w Bielsku-Białej

W zapełnionym po brzegi bielskim Metrum Jazz Club wystąpił światowej sławy gitarzysta Francesco Buzzurro, którego wyróżnia własny – pełen wpływów bossa novy, muzyki etnicznej i latin jazzu – styl improwizacji.

Francesco Buzzurro to ceniony i wszechstronny gitarzysta włoski, uznany za jednego z najbardziej utalentowanych artystów w środowisku międzynarodowym. Wirtuoz uczył techniki improwizacji na licznych seminariach i w szkołach muzycznych na całym świecie. Pełnił też stanowisko dyrektora artystycznego na Wydziale Gitary Uniwersytetu Muzycznego w Los Angeles, a obecnie jest kierownikiem katedry gitary jazzowej w Konserwatorium im. Vincenza Belliniego w Palermo.

Francesco Buzzurro koncertuje regularnie w licznych krajach na całym świecie. Komponuje również muzykę dla teatru, telewizji, kina oraz bierze udział w różnych transmisjach radiowych i telewizyjnych.

Bielska publiczność gromkimi brawami doceniła wspaniały występ, w którym niekiedy wydawało się, że gitarzystów na scenie jest kilku, a nie jeden – wrażenie brzmienia kilku gitar niesamowitą techniką gry uzyskiwał włoski wirtuoz.

Koncert zorganizowało Centro Italiano di Cultura we współpracy z Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie.

Autorem fotoreportażu jest Mirosław Galczak

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments