Wydarzenia Żywiec

Wojewoda śląski z “nowością” o S-1

Czy do końca września wojewoda śląski wyda zgodę na realizację inwestycji drogowej na budowę odcinka drogi ekspresowej S-1 Przybędza – Milówka – Obejście Węgierskiej Górki?

Tak przynajmniej twierdzą w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. A jak mają się sprawy? 17 lipca tego roku, po kilkumiesięcznej przerwie, wojewoda śląski wznowił postępowanie o wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej. Ale już 18 lipca je zawiesił na wniosek GDDKiA! Powód? GDDKiA postanowiło przeprowadzić – ponowną – ocenę oddziaływania na środowisko! Czemu ponowną?

– Chcemy mieć pewność, że wszystko będzie się zgadzać w dokumentach. To jednak nie opóźnia procedury z wydaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, która powinna być gotowa do końca września tego roku – twierdził 1 sierpnia Marek Niełacny, wicedyrektor katowickiego oddziału GDDKiA.

Tymczasem wojewoda śląski poinformował – obwieszczeniem z 27 lipca – że wszczyna postępowanie w sprawie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko. I teraz uwaga! Wszelkie uwagi w formie ustnej czy pisemnej można składać od 7 sierpnia do 5 września! Dopiero po tym terminie rozpatrzy je regionalny dyrektor ochrony środowiska! Czy zatem wojewoda zdąży wydać zgodę na realizację inwestycji drogowej do końca września, ale tego roku?

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments