Wydarzenia Żywiec

Wojewoda wznowił postępowanie na S-1

Wojewoda śląski ogłosił, że wznawia postępowanie administracyjne na wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-1 Przybędza – Milówka, tak zwanego obejścia Węgierskiej Górki.

Przypomnijmy, że postępowanie na wydanie pozwolenia na budowę trwa już od 11 października 2013 roku. Niestety było już aż trzy razy zawieszane! Ostatni raz z powodu przygotowywania powtórnej oceny oddziaływania na środowisko. 13 listopada Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała postanowienie o uzgodnieniu inwestycji oraz określeniu warunków i działań jakie należy podjąć podczas budowy. 16 listopada wojewoda zdecydował, aby wznowić postępowanie administracyjne na wydanie pozwolenia na budowę. W Milówce i Węgierskiej Górce mieszkańcy już zastanawiają się jaki będzie następny pretekst do kolejnego zawieszenia postępowania.

Dodajmy, że według ostatnich informacji wydanie zgody na realizację inwestycji drogowej powinno nastąpić do końca tego roku. W 2018 roku miałby zostać ogłoszony przetarg na budowę, a sama inwestycja miałaby ruszyć w 2019 rok. W takim przypadku jej zakończenie planowane byłoby do końca 2021 roku. Cała inwestycja miałaby kosztować około 2 miliardów złotych.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments