Wydarzenia Sucha Beskidzka

Wójt… popłynął

Choć dziś prima aprilis to jednak nie jest to żart. Po blisko siedmiu latach budowy oddano do użytku krytą pływalnię w Naprawie. Obiekt otwarto z wielką pompą i bynajmniej nie na sucho. Pierwszymi, którzy oficjalnie sprawdzili jakość wody zostali wójt Jordanowa Stanisław Pudo oraz sekretarz tej gminy Rafał Lubaszka. Obaj (choć ten drugi chyba sam był zaskoczony tym faktem) wylądowali w basenowej niecce w… garniturach!

– Mieliśmy problemy z wykonawcą, a także nie chcieliśmy obciążać zbytnio budżetu, by starczyło na inne inwestycje. Wiele przedsięwzięć realizowaliśmy z wykorzystaniem funduszy unijnych, więc musieliśmy mieć środki na wkład własny. Dlatego budowa trwała tyle lat – przyznał otwarcie Stanisław Pudo, który krótko po swojej przemowie został wepchnięty do wody. Jednym z tych, którzy „pomogli” mu się wykąpać był Rafał Lubaszka. Nie podejrzewał, że kilka sekund później podzieli los swojego przełożonego i tym samym zażyje kąpieli.

basen w Naprawie został zaprojektowany jako dwukondygnacyjny z poddaszem i całkowicie podpiwniczony, przekryty dwuspadowym dachem, ze zróżnicowany, falistym przebiegiem okapu. Kształt budynku, zbliżony do trapezu, co zostało wymuszone kształtem działki, na jakiej został wzniesiony. Z obiektu jednorazowo może korzystać 75-80 osób (pierwsi komercyjni klienci będą mogli z niego skorzystać w czwartek),  w tym 40 osób na obiektach pływalni. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, poprzez zastosowanie układu pochylni oraz windy osobowej obsługującej wszystkie kondygnacje i windy umożliwiającej wejście do basenów.

Hala basenowa mieści basen pływacki o wymiarach 16,67 x 8,5 m oraz basen do nauki pływania o wym. 8,50 x 4,20 m, połączony z brodzikiem rekreacyjnym wraz z atrakcjami wodnymi i okrągłym basenem do hydromasażu dla 6-ciu osób. Ponadto przy hali basenowej znajdują się pomieszczenia dla instruktorów, ratowników, pokój pierwszej pomocy, zaplecza obsługi i magazyn sprzętu. Przed wejściem do pomieszczeń zaplecza basenu zlokalizowano hall ze schowkami na buty oraz stanowiskami do suszenia włosów. Przy hali basenowej znajduje się zespół przeszklonych tarasów wewnętrznych i zewnętrznych, umożliwiających obserwację wnętrza hali z różnych poziomów i kierunków. Na piętrze znajduje się hall z recepcją i zespołem sanitarnym ogólnodostępnym, salką konferencyjno-wykładową i możliwością zorganizowania dwóch zespołów saun, dwóch solariów, zespołu dwóch salek do ćwiczeń typu fitnes z przebieralniami i natryskami.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

 

google_news