Wydarzenia Bielsko-Biała

WORD: kursy redukujące punkty karne, działania dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

Skasuj z nami swoje punkty karne!

Każdy kierowca zna przepisy ruchu drogowego, ale prawdopodobnie nie ma takiego, który nigdy nie złamał żadnego z nich. Czasem wystarczy chwila nieuwagi lub rozkojarzenia, by odebrać od policjanta mandat oraz punkty karne. Jest jednak sposób, by zmniejszyć liczbę niechlubnych punktów na swoim koncie. Służą temu organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej kursy redukujące punkty karne.

Trzeba mieć świadomość, że po przekroczeniu 24 punktów karnych zostanie się skierowanym na ponowny egzamin teoretyczny oraz praktyczny prawa jazdy, i to na każdą z posiadanych kategorii osobno.

Udział w szkoleniu redukującym punkty karne pozwala na likwidację 6 najstarszych punktów karnych otrzymanych za naruszenia przepisów ruchu drogowego. – Głównym celem szkolenia jest zmniejszenie o 6 liczby posiadanych punktów karnych, ale naszym celem jest też podwyższenie świadomości o zagrożeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przypomnienie kierowcom ciągle zmieniających się przepisów. Jest to też dobra okazja, żeby w miłej atmosferze i bezpośrednio z policjantem omówić nurtujące nas pytania w zakresie przepisów ruchu drogowego – podkreśla Maciej Derbin, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Kto może uczestniczyć w szkoleniu?
* Kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż 1 rok.
* Kierowcy, którzy nie przekroczyli 24 punktów karnych.
* Kierowcy, którzy nie uczestniczyli w ostatnich sześciu miesiącach w tego rodzaju szkoleniu.

Zajęcia teoretyczne
* Zasady i przepisy ruchu drogowego – 2 godz.
* Wypadki drogowe w Polsce – przyczyny, skutki, zapobiegnie – 2 godz.
* Prawne i społeczne skutki wypadków drogowych oraz odpowiedzialność karna sprawców za przestępstwa i wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji – 2 godz.
* Psychologiczne aspekty kierowania pojazdem – 2 godz.
1 godzina zajęć teoretycznych = 1 godzina wykładowa (45 minut)

Zajęcia praktyczne
* Zadanie/ćwiczenie w zakresie awaryjnego hamowania przy prędkości 30 km/h
* Zadanie/ćwiczenie w zakresie awaryjnego hamowania przy prędkości 50 km/h

Zapisy na szkolenie
Zapisu na szkolenie można dokonać w Biurze Obsługi WORD w Bielsku-Białej. Wnioski wraz z załącznikami można składać:
– osobiście, bezpośrednio w Biurze Obsługi
– za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres [email protected]

Cena za szkolenie: 1000 zł

Działamy dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej prowadzi szereg działań w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasze działania najczęściej przyjmują poniższe formy:
* spotkania wśród dzieci i młodzieży promujące bezpieczne zachowania na drodze
* finansowanie sprzętu dla służb ratunkowych, w tym policji, straży pożarnej, służb medycznych
* szkolenie nauczycieli wychowania komunikacyjnego
* finansowanie materiałów z zakresu poprawy BRD
* organizacja i finansowanie spotkań i konferencji, których tematem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym
* finansowanie organizacji prowadzących działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa
* organizacja Dni Bezpieczeństwa,
* oraz wiele innych działań, których rezultatem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach.

Współpracujemy z innymi

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego współdziała w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego z innymi podmiotami, w tym z policją, strażą pożarną, placówkami służby zdrowia, jednostkami samorządu terytorialnego, samorządem gospodarczym i zawodowym, towarzystwami ubezpieczeniowymi, szkołami wyższymi i jednostkami naukowo-badawczymi. WORD współpracuje również innymi organizacjami, które zajmują się problematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz propagowaniem zasad bezpiecznego udziału w ruchu drogowym wśród jego uczestników, poprzez m.in. organizowanie konkursów z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz imprez podnoszących praktyczne umiejętności kierowców, udział w szkoleniu dzieci i młodzieży, współpracę z mediami oraz uczelniami wyższymi.

Pasy, foteliki, odblaski

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego ogromną wagę przywiązuje się do przypominania o podstawowej zasadzie, jaką jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. – Zapięte pasy mogą uratować nam życie i zdrowie. Niestety, ta podstawowa zasada jest nierzadko przez kierowców i pasażerów bagatelizowana. Dlatego cały czas apelujemy do wszystkich, by przed podróżą zawsze zapinali pasy. Należy również pamiętać o konieczności przewożenia najmłodszych pasażerów w przystosowanych dla nich fotelikach, a starszych dzieci na specjalnych podstawkach samochodowych – podkreśla Bartłomiej Tyrlik, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – W ramach różnych przedsięwzięć promujemy również noszenie odblasków, zwłaszcza przez dzieci i młodzież – dodaje.

google_news