Wydarzenia Bielsko-Biała

Wyrozumiały powiat bielski. Policjantom kupuje nawet hantle

Władze powiatu bielskiego systematycznie wspierają straż pożarną i policję, które zapewniają mieszkańcom bezpieczeństwo. Ostatnio nie pozostały głuche nawet na prośby o pieniądze na dość nietypowe potrzeby.

Rada Powiatu Bielskiego podjęła uchwały o przekazaniu prawie 200 tysięcy złotych dla bielskich służb mundurowych. Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej trafi w sumie 80 tysięcy złotych. Większość tej kwoty, bo 60 tysięcy, pozwoli na zakup busa dla strażaków. Jak się okazuje, strażakom brakuje też pieniędzy nawet na tak podstawowe materiały do prowadzenia codziennych akcji jak środki do neutralizacji oleistych plam po kraksach drogowych. Na zakup sorbentu powiat przeznaczył 20 tysięcy złotych. Władze powiatu czują się zobowiązane do wsparcia takiego zakupu, bo strażacy czyszczą drogi z niebezpiecznych plam także na trasach powiatowych.

Jeszcze bardziej nietypowa jest dotacja w wysokości 109 tysięcy złotych, z której skorzysta Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Okrągłe sto tysięcy pomoże policjantom w wyposażeniu hali sportowej i siłowni w nowym budynku komendy, który ostatnio został oddany do użytku. Władze powiatu decyzję o spełnieniu tej prośby policjantów motywują tym, że hala i siłownia służą również policjantom z komisariatów znajdujących się na terenie powiatu bielskiego. Dużo mniejsza, bo 9-tysięczna, ale jeszcze bardziej osobliwa, jest dotacja na wykonanie dla komendy nowego… sztandaru. Jak podkreślał starosta Andrzej Płonka, drugie tyle na ten cel wyłożył samorząd Bielska-Białej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments