Na sygnale Oświęcim

Złapani z dragami i buchniętą komórą

Policjanci z komisariatu w Brzeszczach zatrzymali 22–letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz kradzież. W ręce funkcjonariuszy wpadła również dwójka jego znajomych.

Policjanci zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, natrafili na informację dotyczącą 22–letniego mieszkańca Brzeszcz. Wynikało z nich, że mężczyzna jest zamieszany w ten proceder. Aby zweryfikować poczynione ustalenia, funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania 22-latka. Znaleźli w nim woreczek z białą substancją oraz woreczek z suszem roślinnym, a także telefon komórkowy pochodzący z kradzieży (na szkodę mieszkańca Śląska). W związku z powyższym trzy przebywające w mieszkaniu osoby (20–letnia mieszkanka województwa śląskiego oraz 22 i 27–letni mieszkańcy Brzeszcz) zostały zatrzymane i trafiły na dołek. 

Przeprowadzone badanie zabezpieczonych środków potwierdziło, że biały proszek to amfetamina, natomiast susz  to marihuana. Zabezpieczona przez policjantów amfetamina i susz mogły posłużyć do sporządzenia ponad 50 porcji narkotyku. Natomiast odzyskany telefon komórkowy został zwrócony właścicielowi.

Podejrzani opuścili komisariat Policji już z zarzutami. Na podstawie zebranych dowodów kobiecie postawiono zarzut udzielenia środka odurzającego innej osobie, 27–latkowi postawiono zarzut posiadania środków odurzających, natomiast 22–latkowi zarzut posiadania środków odurzających, 11 zarzutów udzielania narkotyku oraz kradzieży telefonu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwa narkotykowe do 3 lat pozbawienia wolności.

 

google_news