Cieszyn Kultura i rozrywka

Złote pary świętowały w Cieszynie

W sali sesyjnej cieszyńskiego ratusza prezydenckimi medalami uhonorowano pary, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia swojego małżeństwa.

Jubilaci otrzymali odznaczenia z rąk burmistrza Cieszyna, Ryszarda Macury, oraz Artura Lorka, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Nie zabrakło gratulacji i kwiatów, a także uroczystego „Sto lat!”, które odśpiewał jubilatom Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Swój jubileusz świętowały 52 małżeństwa.

– To nie ordery czynią zaszczyt odznaczonym, ale ci, którzy je otrzymali, przynoszą zaszczyt orderom – powiedział Artur Lorek, który podkreślał ważność chwil, jakie udało się przeżyć małżonkom. Burmistrz Cieszyna, gratulując jubilatom, powiedział: – Jedną z najpiękniejszych cech, jakie nosimy w swoich sercach, jest umiejętność kochania. Chciałbym życzyć państwu tego, byście tą miłością nadal się dzielili na przekór trudnościom, które towarzyszą życiu każdego z nas. Życzę wzajemnej miłości, szacunku najbliższych osób, ich obecności – dodał Ryszard Macura.

Autorką zdjęć jest Dorota Krehut-Raszyk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments