Kultura i rozrywka Wadowice

Zagórnik: Młodzi aktorzy w akcji

Przez ponad cztery godziny scenę Wiejskiego Domu Kultury w Zagórniku okupowały uzdolnione aktorsko dzieci i nastolatki z terenu gminy Andrychów. Wszystkie zebrały gorące brawa, ale tylko jedna grupa teatralna zdobyła nagrodę.

Wprawdzie występów nie oceniali jurorzy, gdyż I Gminny Przegląd Krótkich Przedstawień i Monodramów „Miniatury Teatralne” nie miał charakteru konkursu, ale publiczność miała prawo wybrać przedstawienie, które najbardziej jej się spodobało. Najwięcej głosów zebrała inscenizacja utworu Jana Brzechwy „Wieloryb”, zaprezentowana przez Grupę Teatralną Sami Swoi z WDK w Zagórniku. I trudno się dziwić temu wyborowi, bowiem spektakl był świetnie zagrany, a przy tym dopracowany pod względem scenografii i oprawy muzycznej.

Trzeba jednak przyznać, że wszyscy uczestnicy starali się wypaść jak najlepiej, a efekty ich pracy oglądało się z dużą przyjemnością. Prócz grupy z Zagórnika wystąpiły jeszcze cztery inne: Szczęśniaki z Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach, Drops z WDK w Targanicach, Takie Tam z WDK w Sułkowicach-Łęgu i Cień ze Świetlicy w Sułkowicach Bolęcinie. Ponadto Julia Żurek i Joanna Dryjak z Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie przedstawiły monodramy, a reprezentujące Miejski Dom Kultury w Andrychowie Helena Króliczek, Karolina Szczur i Lilianna Danko deklamowały wiersze. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments